Tabletki na powiększanie biustu a skuteczność

Tabletki na powiększanie biustu a skuteczność

Wiele kobiet uskarża się na swój biust. Przede wszystkim narzekania dotyczą niewielkiego rozmiaru piersi. Co więcej – w przypadku ogromnej większości to właśnie zbyt mały biust jest największym kompleksem. Nic więc dziwnego, bowiem kobiece piersi uważane są za największy damski atrybut, budzący pożądanie wśród mężczyzn. Ale większość z pań, z różnych względów, nie chce bądź nie może poddać się operacji chirurgicznej polegającej na umieszczeniu implantów. Z myślą o takich kobietach firmy farmaceutyczne przygotowały tabletki na powiększenie piersi. Ale czy faktycznie ich stosowanie jest „warte świeczki”? Czy regularne ich stosowanie rzeczywiście pomoże uzyskać efekt w postaci większego biustu?

Co trzeba wiedzieć o tabletkach na powiększenie piersi?

Tabletki do powiększenia biustu zawierają w swoim składzie odpowiednie substancje. Ich zadanie polega na stymulowaniu piersi do wzrostu tak, jak stymulowały je estrogeny w okresie dojrzewania. Tymi substancjami są fitoestrogeny pozyskiwane z roślin, których działanie jest podobne do działania estrogenów. Trzeba jednak podkreślić, że zażywanie fitoestrogenów nie przyczynia się do zaburzenia równowagi hormonalnej w organizmie. Stosowanie tabletek jest zatem całkowicie bezpieczne.

W składzie najbardziej popularnych tabletek przyczyniających się do powiększania piersi można znaleźć między innymi Dong Quai. Jest to roślina (a dokładniej jej korzeń), z której pozyskiwane są niezbędne fitoestrogeny. Roślina ta od wieków znana jest w medycynie chińskiej, a wykorzystywana jest po dziś dzień do regulowania poziomu estrogenów w sposób całkowicie bezpieczny.

Inną rośliną będącą źródłem fitoestrogenów jest Wild Yam, a dokładniej jej korzeń. Pozyskuje się z niego największe ilości diosgeninu – odpowiednika kobiecego progesteronu, którego ilość także ma znaczenie w powiększaniu piersi.

Źródłem fitoestrogenów jest także wyciąg z palmy sabałowej (znanej także jako Saw Palmetto). Podobnie jak damiana, roślina ta przyczynia się do stymulowania gruczołów piersiowych, powodując ich wzrost.

W składzie tabletek na powiększanie piersi można znaleźć także Pueraria Mirifica. Jak twierdzą niektórzy, fitoestrogeny zawarte w tej roślinie są w stanie przyczynić się do powiększenia kobiecego biustu nawet o osiemdziesiąt procent.

Warto również wiedzieć, że w składzie tabletek na powiększenie piersi, poza fitoestrogenami można znaleźć szereg innych substancji, które mają ogromny wpływ nie tyle na powiększenie biustu, co na poprawę jego wyglądu – nadanie sprężystości i elastyczności.

Działanie tabletek na powiększanie piersi można porównać do działania doustnych środków antykoncepcyjnych. Pod wpływem dostarczania hormonów (w przypadku tabletek fitohromonów) dochodzi do stymulowania wzrostu piersi. Różnica między tabletkami na powiększanie piersi a środkami antykoncepcyjnymi jest jednak taka, że w tym pierwszym przypadku rezultat utrzymuje się również po odstawieniu specyfików. Jak wiadomo, w przypadku stosowania tabletek antykoncepcyjnych, piersi zaczynają zmniejszać swoje rozmiary zaraz po odstawieniu pigułek.

Kilka słów podsumowania

Czy warto więc inwestować w tabletki na powiększenie piersi? Okazuje się, że zakup tego rodzaju specyfików może być uzasadniony jedynie w przypadku, gdy nie zależy nam na spektakularnym wzroście piersi. Trzeba mieć bowiem świadomość, że w żadnym wypadku nie uda się nam powiększyć biustu o kilka rozmiarów, tak jak jest to możliwe w przypadku powiększania piersi poprzez wszczepienie implantów.

Warto również wiedzieć, że tabletki na powiększanie piersi różnie działają na różne kobiety. Każdy organizm jest inny i może w odmienny sposób reagować na podawane specyfiki.  W tym przypadku skuteczność tabletek przyczyniających się do powiększania biustu można porównać do działania leków homeopatycznych. Są organizmy, które na tego rodzaju specyfiki nie reagują. Podobnie może być z tabletkami na większy biust.

Gdy tabletki nie przynoszą efektów

Warto pamiętać, że zażywanie tabletek szczególnie na początku nie przynosi zaskakujących efektów. W miarę systematycznego łykania zaczynają pojawiać się widoczne rezultaty. Bywa tak, że musi minąć nawet kilka miesięcy. Jednakże gdy kobiety nie widzą żadnych efektów po dłuższym stosowaniu specyfików, a jeśli zależy im na widocznym powiększaniu piersi, powinny zdecydować się na bardziej radykalne metody: kwas hialuronowy czy implanty. To jedyna droga na to, by powiększyć biust i efekty otrzymać niemalże natychmiast.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *