Tabletki antykoncepcyjne a powiększanie piersi

Tabletki antykoncepcyjne a powiększanie piersi

Biusty są różne, tak jak różne są inne części ciała u poszczególnych osobników. Nie zawsze akceptujemy swój wygląd, odbiegający od kanonów piękna ustalonych przez tradycję i świat show biznesu. Piersi wzbudzają u swych posiadaczek wiele niepokoju. A to nie rosną, gdy rówieśniczki noszą już biustonosze, a to są za małe po zakończonym okresie dojrzewania, a to za duże, sprawiające wiele dolegliwości. Wraz z wiekiem zmieniają się i to nie na korzyść. Żeby nie popaść w minorowy nastrój, dodam jeszcze, że biust bywa też powodem dumy kobiety i prawdziwą ozdobą jej sylwetki. Nie jest jednak tajemnicą, że powiększenie piersi jest marzeniem wielu pań.

Powiększanie, ale jakie?

Nie da się ukryć, że operacyjne powiększenie piersi jest najbardziej spektakularne. Biust zyskuje żądany kształt i wielkość, efektownie się prezentuje, a implanty wystarczają nawet na 15 lat. Jest to jednak metoda inwazyjna, niewolna od skutków ubocznych, to poważny zabieg chirurgiczny, którego wiele pań marzących o pokaźniejszym biuście woli uniknąć. Cóż więc im pozostaje? Tabletki i kremy na powiększenie biustu, wstrzykiwanie kwasu hialurynowego, zioła, masaż i ćwiczenia fizyczne. Panie stosujące antykoncepcję hormonalną zauważają po pewnym czasie powiększanie piersi. Czy tabletki antykoncepcyjne mogą być sposobem na większy rozmiar biustu?

Jak tabletki antykoncepcyjne wpływają na wielkość biustu?

Tabletki antykoncepcyjne zawierają syntetyczne żeńskie hormony płciowe, których zadaniem jest niedopuszczenie do owulacji oraz zmiana gęstości śluzu szyjkowego, co zapobiega zapłodnieniu. Współcześnie stosowane pigułki hormonalne zawierają bezpieczne dla zdrowia kobiety ilościestrogenu i progesteronu, jednak mogą wywoływać niepożądanie skutki uboczne. Jednym ze skutków ubocznych jest obrzmienie piersi (mastalgia), co jest traktowane jako powiększenie biustu. Obrzmienie piersi pojawiające się przed i w trakcie menstruacji jest fizjologicznym objawem, natomiast sztuczne, przy pomocy tabletek, utrzymywanie tego stanu nie jest korzystne. Na skutek zwiększonej ilości estrogenów płyny fizjologiczne zatrzymują się w przestrzeniach międzykomórkowych i tak powstają obrzęki. Uciskają one między innymi komórki tłuszczowe, które ulegają powiększeniu i tym sposobem biust jest nieco większy.

Reakcja organizmu na syntetyczne hormony zawarte w tabletkach antykoncepcyjnych jest sprawą indywidualną, więc skutki ich zażywania mogą być odmienne u poszczególnych pacjentek. Świadomie używam tutaj słowa” pacjentka”, gdyż przyjmowanie tabletek hormonalnych musi odbywać się pod kontrolą lekarza.

Czy antykoncepcja hormonalna to dobry sposób na powiększenie biustu?

Jak już wspomniałam, powiększenie biustu, które jest wynikiem gromadzenia się płynów, jest skutkiem ubocznym stosowania antykoncepcji hormonalnej. Należy temu zapobiegać – lekarz zaleci odpowiednie pigułki antykoncepcyjne, które takiego efektu nie wywołują. Natomiast przyjmowanie tabletek wyłącznie w celu powiększenia biustu jest kiepskim pomysłem. Tym bardziej, że nieskutecznym, bowiem po zaprzestaniu zażywania hormonów piersi wracają do poprzedniego rozmiaru.

Natomiast w razie desperacji z powodu niewielkich piersi można je stymulować do wzrostu kremami i pigułkami zawierającymi fitoestrogeny, czyli roślinne odpowiedniki żeńskich hormonów. Są one całkowicie bezpieczne dla zdrowia i odznaczają się dużą skutecznością. Przy regularnym używaniu obserwuje się 150- procentowy wzrost piersi.

Także takie zioła jak kozieradka czy dziki ignam regulują poziom estrogenów w organizmie.

Nie warto więc ryzykować, zażywając tabletki hormonalne bez wskazań lekarskich. Mimo że pigułki są bardziej przyjazne dla zdrowia niż choćby 30 lat temu, to ciągle powodują niepożądane skutki i mogą doprowadzić do pewnych chorób.

Czy Ty, Czytelniczko, zdecydowałabyś się przyjmować leki tylko dla poprawy urody, nie bacząc, że mogą zaszkodzić Twemu zdrowiu? Czy stosowanie tabletek antykoncepcyjnych w celu powiększenia biustu ma sens?Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *