Sposoby powiększania piersi – które najlepsze?

Nie da się ukryć, że operacja polegająca na umieszczeniu implantów pozwala na osiągnięcie zadowalających i szybkich rezultatów. Nie da się też ukryć, że jest to bardzo inwazyjny sposób na większe piersi. Z drugiej zaś strony naturalne metody powiększania biustu, choć są całkowicie bezbolesne, nie pozwalają na osiągnięcie spektakularnych efektów, a już na pewno nie w krótkim czasie. Dylematów związanych z tym, jak powiększyć piersi jest wiele. Warto więc ponownie przyjrzeć się wszystkim możliwościom.

Kosmetyki modelujące piersi

Chcesz mieć większe piersi?Postaw na odpowiednie kosmetyki, które pozwolą na wypielęgnowanie oraz wymodelowanie biustu. Należy pamiętać, że tylko zadbany biust będzie dobrze się prezentował, nawet wtedy gdy nie będzie posiadał rozmiarów piersi Pameli Anderson.

W pierwszej kolejności należy zadbać o odpowiednie nawilżanie oraz ujędrnianie. Dzięki takim specyfikom skóra piersi będzie napięta, co sprawi że piersi „podskoczą” do góry i będą optycznie większe.

Warto wspomóc się również stosowanie odpowiednich kremów, zawierających w swoim składzie substancje odpowiedzialne za faktyczne powiększenie piersi. Są to przede wszystkim substancje – fitoestrogeny – działające na zasadzie żeńskich hormonów płciowych. To one mają za zadanie pobudzić wzrost piersi, nie doprowadzając jednocześnie do zaburzeń w gospodarce hormonalnej.

Powiększanie piersi od wewnątrz

Jeżeli chcemy powiększyć piersi, warto pamiętać o ich odpowiednim odżywieniu. Oczywiście nie chodzi tutaj wyłącznie o samą dietę. Ważne jest przyjmowanie odpowiednich suplementów diety, które zawierają w swoim składzie wiele dobroczynnych substancji. Mowa o tabletkach na powiększenie piersi, które już jakiś czas temu stały się bardzo popularne. Takie specyfiki, podobnie jak część kremów, bazują na fitoestrogenach. Jak już wyżej wspomniałam, są to roślinne odpowiedniki żeńskich estrogenów. Ich przyjmowanie jest całkowicie bezpieczne, bowiem działają one znacznie słabiej od „prawdziwych hormonów”.

Wystarczy regularnie przyjmować takie preparaty, by w ciągu kilku tygodni, a potem miesięcy, zauważyć zadowalające efekty. Trzeba jednak cały czas mieć świadomość, że za pomocą tabletek na pewno nie uda się powiększyć biustu o kilka rozmiarów.

A może tabletki antykoncepcyjne?

Okazuje się, że hormonalna antykoncepcja może, jako efekt uboczny, powiększać piersi. Jest to związane z tym, że niektóre specyfiki o takim działaniu odpowiadają za zatrzymywanie płynów ustrojowych. Stąd większy biust.

Warto mieć świadomość, że – w przeciwieństwie do suplementów diety – stosowanie tabletek antykoncepcyjnych wpływa na zaburzenia gospodarki hormonalnej. Dlatego też takie preparaty należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. Wystarczy bowiem jeden nieostrożny krok, by doprowadzić do poważnego zachwiania gospodarki hormonalnej, co przełoży się na poważne problemy zdrowotne.

Istotna bielizna

Jeżeli chcemy mieć większy biust, warto zadbać o odpowiednią bieliznę. Mowa o odpowiednio dobranych stanikach. Kobiety bardzo często popełniają błąd, wybierając za duże lub za małe biustonosze. To zaś niekorzystnie odbija się na wyglądzie piersi, nierzadko prowadząc do ich deformacji.

Jeżeli chcemy mieć większy biust, noszenie odpowiednich staników to podstawa. Warto także zainteresować się takimi rozwiązaniami jak: biustonosze push-up, biustonosze typu bardotka. Są to staniki, które w sposób optyczny powiększają piersi.

Macrolane – mniej inwazyjna alternatywa implantów

Jeżeli nie chcemy decydować się na powiększenie piersi za pomocą implantów, a zależy nam na uzyskaniu efektów w znacznie krótszym czasie niż kilka-kilkanaście tygodni, polecany jest zabieg oparty o kwas hialuronowy.

Powiększanie piersi kwasem hialuronowym jest znacznie mniej inwazyjne. Przede wszystkim nie jest to żadna operacja. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Wykonuje się zaledwie kilkumilimetrowe nacięcie, by wprowadzić specjalną rurkę, którą kwas dostanie się do wnętrza piersi. W jedną pierś można wstrzyknąć ok. 120 ml kwasu hialuronowego (wszystko zależy od budowy piersi oraz budowy anatomicznej klatki piersiowej).  Cały zabieg nie trwa długo – do 90 minut.

Zaletą powiększania piersi za pomocą kwasu hialuronowego jest to, że nie jest on związany z koniecznością odbycia długiego okresu rekonwalescencji. Pacjentka jeszcze tego samego dnia może wrócić do domu.

Po zabiegu bardzo ważne jest, by w odpowiedni sposób dbać o piersi. Koniecznością jest noszenie sportowego stanika oraz unikanie spania na brzuchu – przez pierwszych kilka tygodni. Nie zaleca się również masowania piersi oraz ich ugniatania.

Warto także pamiętać, że powiększanie biustu za pomocą kwasu hialuronowego nie daje trwałych efektów. Substancja ta ma tendencje do samoistnej biodegradacji. Jeżeli chcemy zatrzymać rezultat dużych piersi na zawsze, koniecznością jest co 12 miesięcy powtarzanie kuracji.

Podsumowanie

Metod powiększania piersi, które stanowią alternatywę dla implantów jest wiele. To, na którą się zdecydujemy uzależnione jest przede wszystkim od naszych oczekiwań oraz indywidualnych preferencji. Warto postawić na tabletki i kremy, które dają zadowalające efekty, a są całkowicie bezinwazyjne.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *