Powiększanie piersi kwasem hialuronowym a naturalne powiększanie piersi

Powiększanie piersi kwasem hialuronowym a naturalne powiększanie piersi

Bez dwóch zdań, piersi uważane są za atrybut kobiecości, który jest w stanie przyciągać wzrok mężczyzn i budzić w nich pożądanie. Nic więc dziwnego, że wszystkie panie robią wszystko, by jak najlepiej swój biust wyeksponować. Kobiety, które uważają, że ich piersi pozostawiają wiele do życzenia, szukają skutecznych metod pozwalających na skuteczne, a zarazem mało inwazyjne powiększanie piersi. W związku z tym operacja umieszczenia implantów odpada – jest to bowiem metoda najbardziej inwazyjna, która polega na ingerencji skalpela. Wielkim hitem jest ostatnio powiększanie piersi za pomocą kwasu hialuronowego. Czy metoda ta ma szansę wyprzeć inne metody naturalnego powiększania biustu?

Co trzeba wiedzieć o powiększaniu piersi kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy to substancja, która występuje w każdym organizmie człowieka. Jej zadanie polega na silnym wiązaniu ogromnej ilości cząsteczek wody, dzięki czemu pozwala skórze na zachowanie odpowiedniego poziomu nawilżenia oraz zapobiega utracie elastyczności. Od kilku lat kwas hialuronowy wykorzystywany jest do powiększania piersi, ze względu na wspomnianą zdolność wiązania ogromnej liczby cząsteczek wody (szacuje się, że na jedną cząsteczkę kwasu przypada 250 cząsteczek wody).

Kwas hialuronowy, który wykorzystywany jest do powiększania piersi, by został przyjęty przez organizm musi ulec pewnym biologicznym modyfikacjom, odbywającym się w nowoczesnej technologii NASHA. W ten sposób zapobiega się odrzuceniu wstrzykniętego kwasu. Nie jest on bowiem odbierany jako „intruz”, dzięki czemu nie są uruchamiane procesy obronne organizmu. Warto wiedzieć, że macrolane – zmodyfikowany kwas hialuronowy jest całkowicie bezpieczny, a po pewnym czasie ulega samoistnemu rozpadowi (biodegradacji).

Zabieg powiększania piersi za pomocą kwasu hialuronowego polega na zwiększeniu objętości piersi. Wystarczy tylko wstrzyknąć odpowiednią ilość substancji (maksymalnie 120 mililitrów w jedną pierś). Wstrzyknięcia dokonuje się między ścianę klatki piersiowej a gruczoł piersiowy. Ilość wstrzykiwanego kwasu uzależniona jest od budowy anatomicznej piersi. Trzeba jednak mieć świadomość, że za pomocą kwasu hialuronowego można powiększyć biust wyłącznie o jeden rozmiar.

Zabieg powiększania piersi preparatem macrolane jest najczęściej wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Całość trwa od 30 do 90  minut. Po wstrzyknięciu całości preparatu chirurg przykleja specjalne plastry w miejscy nacięcia. Plastry służą także podtrzymaniu biustu.

Po zabiegu kobieta powinna przestrzegać kilku zasad. Do najważniejszych zalicza się obowiązek noszenia specjalnego biustonosza sportowego (przez okres około czterech tygodni). Panie poddające się zabiegowi powiększania piersi za pomocą kwasu nie mogą spać na brzuchu. Niezastosowanie się do tej reguły może skutkować zniekształceniem piersi i zniweczeniem efektu. Nie jest także wskazany zbyt intensywna aktywność fizyczna oraz mocny masaż biustu.

Rezultat zabiegu utrzymuje się około 12 miesięcy. Jeżeli kobieta chce podtrzymać efekt, na kolejny zabieg powinna udać się właśnie w ciągu roku. W innym razie stopniowo piersi zaczną się pomniejszać.

Powiększanie piersi metodami naturalnymi

Nie istnieje możliwość całkowicie naturalnego powiększania piersi, bez jakiejkolwiek ingerencji. Trzeba jednak wiedzieć, że naturalne sposoby na większy biust są całkowicie bezbolesne, a do ich przeprowadzenia nie jest wymagane znieczulenie. Do naturalnych metod powiększania piersi zalicza się przede wszystkim: kremy, tabletki, zioła, masaże.

Najbardziej popularne jest stosowanie kremów. Zawierają one w swoim składzie odpowiednie substancje, które stymulują proces powiększania piersi. Trzeba mieć jednak świadomość, że tylko systematyczne wmasowywanie kosmetyku jest w stanie przynieść pożądany efekt.  Co więcej – trzeba mieć na uwadze fakt, że rezultaty zaczną pojawiać się stopniowo po miesiącu, a i tak nie będzie to piorunujący widok.

Podobnie do kremów działają tabletki na powiększanie piersi. W ich składzie znajdują się substancje określane mianem fitoestrogenów, działające podobnie jak kobiece estrogeny – hormony odpowiadające za wzrost piersi w okresie dojrzewania.

Kilka słów podsumowania

Nie ulega wątpliwości, że powiększanie kwasem hialuronowym jest niejako przełomem w powiększaniu piersi. Dzięki jednemu zabiegowi, który trwa nie dłużej niż półtorej godziny pozwala na uzyskanie zadowalającego rezultatu. Co więcej – taki zabieg jest całkowicie bezpieczny i nie wiąże się z po zabiegowym bólem, jak w przypadku operacji powiększania piersi – wszczepienia implantów. Niestety koszt takiego zabiegu jest dość wysoki. I właśnie cena może stać na przeszkodzie do tego, by kwas hialuronowy wyparł inne, naturalne metody powiększania piersi, które bez wątpienia są o wiele tańsze.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *