Powiększanie piersi – jakie nacięcia są najlepsze?

Przed kobietami, które zdecydują się na powiększanie biustu za pomocą implantów, stoi nie tylko dylemat wyboru odpowiednich protez. Okazuje się, że ważną rolę odegrać może dobranie odpowiedniego nacięcia, dzięki któremu implanty zostaną umieszczone. Każda kobieta powinna o tym zostać poinformowana. Warto jednak zawczasu dowiedzieć się, jakie są możliwości.

Nacięcie pod pachą

Często wybieranym nacięciem jest nacięcie pod pachą. Jest to rozwiązanie dla tych kobiet, które chcą uniknąć jakichkolwiek blizn pod piersiami, a jednocześnie nie mają nic przeciwko bliźnie pod pachą. Blizna ta jest dość duża i widać ją głównie latem, kiedy panie odsłaniają ramiona.

Niestety trzeba wiedzieć, że taki rodzaj nacięcia znacznie utrudnia dostęp do piersi. To z kolei może przełożyć się na ewentualne komplikacje podczas zabiegu. Z tego względu to nacięcie nie jest polecane przez chirurgów.

Nacięcie wokół brodawki

Innym możliwym nacięciem jest nacięcie wokół brodawki. Jednak jak się okazuje – nie wszystkie kobiety mogą zdecydować się na taki rodzaj nacięcia. Ten rodzaj nacięcia muszą przemyśleć te kobiety, które w przyszłości mierzą się z zamiarem karmienia piersią. Nacięcia takie mogą być odpowiedzialne za blizny gruczołu piersiowego, co z kolei może przyczynić się do utrudnienia karmienia. Z tego rodzaju nacięcia powinny także zrezygnować panie, które chcą w znaczący sposób powiększyć piersi za pomocą dużych implantów.

Warto jednak podkreślić, że taki rodzaj nacięcia pozwala na lepsze zamaskowanie blizny. A to dlatego, że skóra w obrębie otoczki jest znacznie ciemniejsza, a blizna staje się dzięki temu mniej widoczna.

Nacięcie wzdłuż fałdu piersiowego

Najwięcej kobiet decyduje się na nacięcie wzdłuż fałdu piersiowego. Również chirurdzy ten rodzaj nacięcia polecają.

Warto podkreślić, że ta metoda polecana jest dla kobiet, które w przyszłości zamierzają zajść w ciążę i karmić piersią. Nie prowadzi do powstawania blizn  w gruczole piersiowym, nie utrudniając tym samym karmienia.

Blizna, która powstaje po nacięciu jest niewidoczna. Choć ma długość około 4-5 centymetrów „schowana” jest pod piersią, która w sposób naturalny lekko opada.

Nacięcie w pępku

W niektórych klinikach kobiety mają do wyboru umieszczenie implantów przez… pępek. Pierwsza reakcja: „jak to możliwe? Co ma pępek do piersi?”. Tymczasem okazuje się, że umożliwiają to nowoczesne technologie zastosowane w chirurgii estetycznej.

Nacięcie wykonane na brzegu pępka umożliwia utworzenie specjalnego tunelu w tkance tłuszczowej brzucha. Za pomocą endoskopu implant zostaje przesunięty aż do piersi.

Zaletą takiego nacięci jest to, że nie pojawiają się żadne blizny w okolicach piersi. Powstaje jedynie blizna w okolicach pępka, jednak nie jest ona aż tak widoczna.

Podsumowanie

Każda kobita, która decyduje się na powiększenie piersi albo też poprawę kształtu biustu poprzez implanty, zostanie poinformowana o możliwościach wykonywania nacięć. Po konsultacjach z lekarzem, podczas których brana jest pod uwagę budowa anatomiczna piersi, wielkość implantów czy także oczekiwania kobiety, wybierana jest najbardziej odpowiednia metoda.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *