Powiekszanie biustu: poradnik dla kobiet

Powiekszanie biustu: poradnik dla kobiet

Powiekszanie biustu jest coraz popularniejsze na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych, a przede wszystkim w Brazylii, która jest światowym centrum chirurgii plastycznej dla większości kobiet to niemal rutynowy zabieg, plasujący się wśród metod dbania o swoją atrakcyjność między wybielaniem zębów a regularnymi ćwiczeniami na siłowni. Tymczasem operacyjne powiekszanie piersi to nie jest drobna ingerencja, tylko poważny zabieg chirurgiczny. Zanim się na niego zdecydujesz poznaj skalę ryzyka. Dowiedz się też, jaka jest alternatywa dla wszczepiania implantów powiększających biust. Przeczytaj nasz poradnik, a poznasz też naturalne metody powiększania piersi – skuteczne i co najważniejsze – w pełni bezpieczne dla twojego zdrowia.

Duży biust jest współcześnie uznawany za dość istotny czynnik określający kobiecą atrakcyjność. Jednocześnie wiele osób zapomina, że piersi zbudowane są z tkanki tłuszczowej. Oznacza to, że spory rozmiar piersi zwykle idzie w parze z ogólną pulchnością. Tymczasem wylansowano ideał kobiety niezwykłe szczupłej o bardzo dużych piersiach. To można osiągnąć tylko przy ingerencji w naturę, bo niewielki procent kobiet może tak wyglądać po prostu bez korekty ciała. Stąd tak duża popularność chirurgii plastycznej i tak wiele kobiet rozważa powiekszanie biustu. Zanim jednak podejmiesz decyzję, dowiedz się więcej o tym, jakie ryzyko wiąże się z wizytą w klinice medycyny estetycznej.

Operacyjne powiekszanie biustu: wady i zalety tej metody

Powiększanie piersi u chirurga plastycznego ma rzecz jasna wiele niepodważalnych zalet. Przede wszystkim ta metoda pozwala uzyskać najbardziej widoczne i najszybsze rezultaty. Wprawdzie nie zalecamy by iść w ślady miłośniczek kuriozalnie wielkich piersi, bo to nie tylko kwestia estetyki, ale wręcz ryzyka śmierci (były takie przypadki!) Niemniej jednak implanty pozwalają z nawet mikroskopijnych piersi zrobić apetycznie zaokrąglony i naprawdę spory biust. Poza tym metoda jest trwała. Jest też względnie bezpieczna, w porównaniu z tym, jaka była sytuacja jeszcze dwie czy trzy dekady temu. Jednak trzeba też powiedzieć o minusach. Przede wszystkim musisz pamiętać, że każda operacja jest potencjalnie ryzykowana dla zdrowia, bo zawsze może zdarzyć się, że zabieg się nie uda lub wystąpią nieprzewidziane komplikacje i powikłania po operacji. Zdarza się, że organizm odrzuca implant, implant może też przesuwać się pod skóra, a nawet pęknąć. Wiele zależy od umiejętności lekarza, ale nawet w renomowanych klinikach zdarzają się operacje nieudane. A to nie tylko niebezpieczne dla zdrowia, ale też może skończyć się trwałym oszpeceniem. Licz się też z tym, że po operacji powiększania piersi rekonwalescencja trwa długo i przynajmniej na początku jest dość bolesna. Weź też pod uwagę fakt, że po zabiegi chirurgicznym zawsze na ciele pozostają blizny.

Czy operacyjne powiekszanie biustu to jedyna metoda?

Jest na szczęście wiele metod powiększania piersi, więc marzenie o większym rozmiarze stanika nie musi wiązać się z wizytą u chirurga plastycznego i ryzykiem, o jakim wspomnieliśmy powyżej. Musisz jednak wiedzieć, że naturalne powiększanie piersi daje efekty, ale trzeba na nie dłużej poczekać. Nigdy też w alternatywny sposób nie uzyskasz efektów rzędu kilku rozmiarów więcej. Jest to więc metoda dla osób cierpliwych. Poza tym naturalne sposoby na większe piersi wymagają sporego zaangażowania oraz dużej systematyczności, bo tylko regularnie stosowane przyniosą odpowiednie efekty. A oto kilka naturalnych metod, które pomogą Ci poprawić wielkość oraz kształt twojego biustu.

Tabletki powiększające piersi są to naturalne, roślinne suplementy diety przeznaczone dla kobiet. Nie wierzysz, że rośliny mogą mieć wpływ na wielkość piersi? Mogą, bo niektóre z nich zawierają składniki o właściwościach przypominających do złudzenia właściwości żeńskich hormonów płciowych. Stąd też ich nazwa: fitoestrogeny. W tabletkach na większy biust znajdziesz właśnie skoncentrowane wyciągi z tych roślin. Jak konkretnie działają? Uaktywniają one receptory estrogenów, które zaczynają zachowywać się tak jak w okresie dojrzewania, gdy poziom hormonów znacząco się podnosił – dają więc sygnał, by ponownie uruchomić dojrzewania piersi, więc biust zaczyna się powiększać. Staje się też zaokrąglony i jędrniejszy. Na efekty trzeba poczekać, choć pierwsze rezultaty widoczne są już po kilku tygodniach, jednak pełna kuracja trwa około roku. Jest to metoda w pełni bezpieczna i nie powoduje skutków ubocznych.

Krem na powiększanie piersi to często produkt, który – choć można go też kupić osobno – występuje w zestawie z tabletkami na większy biust. Takie dwustronne działanie jest podwójnie skuteczne i sprawia, że rezultaty w postaci większych piersi pojawią się wcześniej. Krem działa zewnętrznie, przede wszystkim na skórę piersi sprawiając, że staje się bardziej sprężysta, wygładzona i lepiej napięta. Krem poprawia kształt piersi i to, że są one lekko powiększone. W duecie z tabletkami może zdziałać prawdziwe cuda!Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *