Powiększanie biustu – jak wybrać najlepszą metodę?

Powiększanie biustu – jak wybrać najlepszą metodę?

Wielu kobietom marzy się większy biust. Dość często słychać bowiem narzekania na to, że natura nie obdarzyła ich wydatnymi piersiami. Na szczęście żyjemy w taki czasach, gdzie prawie wszystko jest możliwe, powiększanie rozmiaru piersi także. W związku z tym, że wybór jest spory, kobiety nierzadko mają problem z wyborem odpowiedniej metody powiększania biustu. W jaki sposób wybrać tę najlepszą? Czym się kierować? Oto kilka pomocnych podpowiedzi.

Na zawsze czy na chwilę?

Zanim zdecydujemy się na konkretną metodę, warto zadać sobie ważne – o ile nie najważniejsze – pytanie. Na jak długo chcę mieć większy biust? Czy jest to chwilowy kaprys, czy może chcemy cieszyć się większymi piersiami już zawsze? Odpowiedź na to pytanie może nakierować na najlepszą metodę.

Większy biust – na chwilę

Jeżeli uznamy, że tylko na jakiś czas chcemy powiększyć biust, wówczas należy brać pod uwagę tylko i wyłącznie kwas hialuronowy, tabletki i kremy.

Powiększanie piersi kwasem hialuronowym wydaje się jednak najlepszą metodą, która daje szybki rezultat. Można powiedzieć, że taki zabieg jest zbliżony do operacji wszczepienia implantów. Jest jednak znacznie mniej inwazyjny i mniej spektakularny. Za pomocą kwasu hialuronowego można powiększyć piersi jedynie o jeden rozmiar. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu omijają nas nieprzyjemne skutki wybudzania z narkozy. Ponadto po wstrzyknięciu preparatu macrolane pozostaje tylko niewielka, ledwie widoczna blizna. Warto podkreślić, że wstrzykiwany kwas hialuronowy ulega biodegradacji, a więc zanika. A to oznacza, że efekty powiększania piersi w taki sposób utrzymują się kilkanaście miesięcy. Rezultat można podtrzymać, decydując się na kolejny zabieg po około 12 miesiącach. Jeżeli jednak nie chcemy już mieć większych piersi, wówczas należy poczekać aż macrolane całkowicie ulegnie rozpadowi, a biust powróci do naturalnych rozmiarów.

Alternatywą kwasu hialuronowego jest stosowanie tabletek. Z tym że trzeba mieć świadomość, iż takie preparaty nie dają szybkich efektów. W powiększaniu piersi za pomocą pigułek liczy się przede wszystkim systematyczność ich zażywania. Tabletki są skuteczne, ponieważ zawierają w swoim składzie roślinne fitoestrogeny, będące odpowiednikami żeńskich estrogenów, które – jak wiadomo – odpowiedzialne są za pobudzanie piersi do wzrostu. Fitoestrogeny będą działały więc na takiej samej zasadzie. Nie należy się jednak spodziewać takich samych efektów jak w przypadku powiększania piersi za pomocą kwasu hialuronowego. W pierwszych tygodniach stosowania tabletek, biust może zwiększyć swój obwód w minimalnym stopniu. Kontynuowanie kuracji jest w stanie powiększyć rozmiar piersi nawet o jeden rozmiar. Niewiele jednak tabletek na powiększanie biustu daje długotrwałe efekty. Na rynku znajdziemy zaledwie kilka specyfików, które nie zmniejszają piersi natychmiast po zaprzestaniu kuracji.

By wzmocnić działanie tabletek, można także smarować piersi specjalnymi kremami i balsamami. Takie specyfiki kosmetyczne podobnie jak pigułki, zawierają w swoim składzie fitoestrogeny. Ich regularne aplikowanie, połączone z masażami może dać zadowalające rezultaty.

Duży biust na zawsze

Jeżeli jesteś pewna, że chcesz duży biust mieć na stałe, nie pozostaje ci nic innego, jak tylko zdecydować się na powiększanie piersi poprzez wszczepienie implantów. Operacja taka jest jedynym rozwiązaniem. Wbrew krążącym opiniom, nie jest to zabieg niebezpieczny. Oczywiście wiąże się z pewnymi komplikacjami i pooperacyjnymi powikłaniami, jednakże należą do rzadkości – jeśli przeprowadzane są przez profesjonalnego chirurga.

Jeżeli już zdecydujemy się na powiększenie piersi za pomocą implantów, kolejną decyzją będzie wybór odpowiednich protez. Niektóre wypełnione są żelem silikonowym, a inne – solą fizjologiczną. Implanty mają także różne kształty. Przy podejmowaniu decyzji pomocna może okazać się pomoc lekarza, który doradzi protezy najlepsze dla nas.

Operacja powiększania piersi przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym (narkozie). Ponadto należy pamiętać, że po operacji wszczepienia implantów konieczna jest kilkunastodniowa rekonwalescencja, a to dlatego że „nowe” piersi są obolałe.

Metoda na miarę naszych portfeli

Najlepszą metodą powiększania piersi będzie taka, która bez większych negatywnych skutków nie obciąży naszych portfeli. Niestety te metody, które dają szybkie rezultaty są kosztowne. Z tego też powodu większość kobiet decyduje się na tańsze sposoby na większy biust. Wolą poczekać kilkanaście tygodni, aniżeli wydawać fortunę na zabiegi.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *