Naturalne powiększenie biustu a radykalne metody

Te kobiety, które nie zostały dość hojnie obdarzone przez naturę biustem, mają tendencję do narzekania na jego wielkość. Zdają się w ogóle nie dostrzegać zalet mniejszych piersi, bowiem za wszelką cenę chcą wyglądać jak Pamela Anderson. Poszukują więc sposobów na to, by powiększyć piersi, ale najlepiej w jak najmniej inwazyjny sposób. Czy jest to w ogóle możliwe? Czy koniecznością jest wizyta w gabinecie medycyny estetycznej? Poniżej przedstawiam najbardziej popularne metody powiększania piersi zestawione z tymi bardziej radykalnymi, bo inwazyjnymi sposobami na większy biust.

Piersi powiększone naturalnie

Bezinwazyjne powiększanie piersi, ze względu na swoją naturalność, to metody najbardziej pożądane. Nie da się bowiem ukryć, że kobiety obawiają się jakiegokolwiek bólu związanego z powiększaniem biustu. Do najbardziej popularnych metod naturalnych zalicza się przede wszystkim kremy i tabletki. Wspomagać się można również masażami i ćwiczeniami, jednakże samo ich zastosowanie przyczynia się jedynie do ujędrnienia i uelastycznienia biustu,przez co może wydawać się pełniejszy.

Warto wiedzieć, że tabletki i kremy swoją skuteczność zawdzięczają fitoestrogenom, czyli roślinnym odpowiednikom ludzkich hormonów – estrogenów. Pobudzają one do działania, dzięki czemu wzrost piersi jest możliwy. Już po kilku tygodniach regularnego wcierania kremów i łykania tabletek można zauważyć pierwsze rezultaty. Na początku wzrost biustu będzie nieznaczny – dostrzegalny przede wszystkim przez same zainteresowane. Jednakże w miarę upływu czasu, powiększone piersi zostaną dostrzeżone i przez inne osoby. Zwykle taki efekt osiąga się po upływie około trzech miesięcy od rozpoczęcia kuracji.

Działanie, jakim charakteryzują się tabletki na powiększenie biustu można porównać do działania doustnej antykoncepcji. Różnica jednak polega na tym, że efekty po odstawieniu typowych tabletek na biust pozostają, natomiast po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych – większe piersi powracają do swojego pierwotnego rozmiaru.

Kluczem do sukcesu takich specyfików jest oczywiście skład. Substancje, które mogą przyczynić się do wzrostu piersi to między innymi: Pueraria Mirifica, Wild yam, Faungreek. Brzmią dość egzotycznie, jednakże ich stosowanie jest całkowicie bezpieczne i nie jest związane z występowaniem jakichkolwiek efektów ubocznych.

Jeżeli chcemy spotęgować efekty, warto wspomóc się ćwiczeniami i masażem. Obie czynności przyczyniają się do poprawy wyglądu piersi – likwidują ich nieestetyczne opadanie, przez co biust od razu staje się pełniejszy, a więc i optycznie większy. Trzeba wiedzieć, że mięśnie klatki piersiowej pracują podczas codziennych czynności – zmywania, prasowania czy odkurzania. Warto także wspomóc się bardziej „specjalistycznymi” ćwiczeniami, czyli rozciąganiem taśmy/elastycznej gumy bądź odchylaniem łokci do tyłu.

Inwazyjne powiększanie piersi

Naturalne powiększanie biustu konkuruje dość silnie z metodami inwazyjnymi. Te zaś wiążą się z pewnym lękiem o możliwe efekty uboczne czy komplikacje.

Najbardziej popularną metodą powiększania piersi jest operacyjne wszczepienie implantów. Jest to zabieg, który daje właściwie niemal natychmiastowe efekty. Cały zabieg trwa najczęściej nie dłużej niż dwie godziny. Trzeba jednak mieć świadomość, że zakończenie operacji to dopiero początek. A to dlatego, że chirurgiczne powiększenie biustu wiąże się z dość długim okresem rekonwalescencji oraz możliwym bólem (wszelki dyskomfort można złagodzić dostępnymi środkami przeciwbólowymi).

Jest jeszcze dostępna jeszcze mniej inwazyjna metoda – powiększanie piersi kwasem hialuronowym. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i polega na wstrzyknięciu specjalnego preparatu pomiędzy gruczoł piersiowy a ścianę klatki piersiowej. Koniecznością jest wykonanie niewielkiego nacięcia (kilka milimetrów), dzięki czemu będzie można umieścić kaniulę (plastikową rurkę) ze strzykawką. Cały zabieg nie trwa dłużej niż 90 minut, a pacjentka – jeśli nie istnieją żadne przeciwwskazania – może wrócić od razu do domu. Trzeba jednak pamiętać, że istnieje kilka ważnych wytycznych, które pozwalają na jak najdłuższe zachowanie efektów zabiegu. Warto mieć świadomość, że powiększanie piersi za pomocą kwasu hialuronowego nie daje trwałych rezultatów. Wstrzykiwany preparat macrolane ulega bowiem biodegradacji (samoistnemu rozpadowi) po około 12-18 miesiącach. Dlatego też, jeśli zależy nam na utrzymaniu efektów, kolejny zabieg należy wykonać po mniej więcej roku.

Podsumowanie

Nie da się ukryć, że choć naturalne powiększanie piersi należą do bezpiecznych metod, to nie są tak skuteczne, jak te bardziej inwazyjne. Wybór powinien mieć charakter indywidualny. Każda kobieta jest bowiem inna i inne prezentuje poglądy i inne efekty chce otrzymać. Wybór w dużej mierze uzależniony jest również od zasobności portfela. Niestety zabiegi inwazyjne są dość kosztowne, a więc nie wszyscy sobie mogą na nie pozwolić. Aczkolwiek dają najszybsze i najbardziej widoczne efekty. Niestety – coś za coś…Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *