Naturalne powiększanie piersi na tle inwazyjnych metod

Piersi uznawane są za najważniejszy atrybut kobiecego ciała. To właśnie dlatego panie przykładają tak ogromną wagę do ich wyglądu. Przeprowadzone niegdyś badania jednoznacznie wskazały, że większość kobiet wcale nie jest zadowolona z wielkości piersi. Choć pojawiły się opinie, że biust jest za duży, większość kobiet uskarża się, że piersi są zbyt małe. Ale czego się spodziewać, kiedy panuje moda na wychudzone ciała? By mieć duży biust, trzeba mieć sporo tkanki tłuszczowej. Stąd tak spore zainteresowanie metodami powiększania biustu: począwszy od dość inwazyjnych metod, a skończywszy na całkowicie nieinwazyjnych sposobach. Czy te ostatnie mają jakiekolwiek szanse ze sposobami inwazyjnymi, które – chcąc nie chcąc – dają spektakularne rezultaty.

Powiększanie piersi w sposób naturalny

Naturalne sposoby powiększania piersi to przede wszystkim całkowita bezinwazyjność. Oznacza to zatem, że takie metody są bezbolesne, nie wiążą się z żadnymi działaniami niepożądanymi. Trzeba jednak mieć świadomość, że naturalne sposoby powiększania piersi wymagają cierpliwości. Większego biustu nie uzyskamy bowiem w ciągu kilkunastu, a tym bardziej kilku dni. Niekiedy musi minąć kilka miesięcy, by zauważyć sporą różnicę. Nie należy jednak oczekiwać tego, że biust będzie w spektakularny sposób powiększony – o 2-3 rozmiary.

Wśród naturalnych sposobów powiększania piersi na uwagę zasługują przede wszystkim specjalne tabletki. Działanie takich specyfików można przyrównać do działania tabletek antykoncepcyjnych, które – jak się okazuje – także mogą powiększać biust. Różnica polega jednak na trwałości efektów oraz na tym, że tabletki na powiększenie piersi nie zatrzymują jednocześnie płynów ustrojowych, nie przyczyniają się więc do przybywania masy ciała. Działanie pigułek powiększających biust opiera się o właściwości fitohormonów, które działają podobnie jak ludzkie hormony – estrogeny. W ten sposób dochodzi do pobudzenia wzrostu piersi. Trzeba jednak mieć świadomość, że skuteczność takich specyfików bywa różna. Wszystko zależy od tego, jak kobiecy organizm reaguje na tego typu specyfiki. Są panie, które bardzo chwalą sobie skuteczność tabletek, ale i są też takie, które nie zauważają większej poprawy wielkości piersi.

Zażywanie tabletek na powiększenie piersi, warto połączyć także z innymi metodami. Niemałe znaczenie ma odpowiednia pielęgnacja biustu. Na rynku dostępnych jest wiele kremów i balsamów, które zawierają w swoim składzie substancje pobudzające piersi do wzrostu. Trzeba jednak takie specyfiki stosować regularnie – codziennie – by ujrzeć zadowalające rezultaty.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by dołączyć do tego ćwiczenia oraz masaże. W ten sposób można w znaczny sposób poprawić kondycje skóry piersi, powodując że stanie się bardziej elastyczna i sprężysta, a biust – jako że nie będzie już obwisał – będzie sprawiał wrażenie większego. I tutaj też znaczenie ma regularność. Jeśli bowiem masować skórę i ćwiczyć będziemy od czasu do czasu, rezultaty będą mizerne.

Powiększanie piersi inwazyjnie

Wśród inwazyjnych metod powiększania piersi króluje przede wszystkim wszczepienie implantów. Na skutek operacji biust może osiągnąć dość zaskakujące rezultaty. Wielkość piersi w ciągu dwóch godzin może zmienić się nie do poznania. Trzeba jednak mieć świadomość, że po tych dwóch godzinach czeka na nas co najmniej kilka tygodni bólu o różnym natężeniu – jak to zresztą po każdej operacji.

Trzeba także mieć świadomość, że operacja powiększania piersi może wiązać się z pewnymi powikłaniami. Najczęściej zdarza się – na szczęście niegroźne – obkurczenie torebki łącznotkankowej. Wówczas zachodzi konieczność wyeliminowania problemu. Niekiedy dochodzi do infekcji, które czasami kończą się przymusem usunięcia – czasowego – implantów. Warto także wiedzieć, że -rzadko, ale jednak – zdarzają się pęknięcia implantów. Jeśli są to urazy mechaniczne, wówczas ponowna operacja przeprowadzana jest na koszt pacjentki. Jeśli zaś dojdzie do samoczynnego uszkodzenia protez (zdarza się jeszcze rzadziej), operacja przeprowadzana jest na koszt kliniki.

Podsumowanie

Decydując się na naturalne powiększanie piersi, trzeba mieć świadomość że nigdy nie uda się nam uzyskać efektów, jakie są możliwe do osiągnięcia w przypadku operacyjnego powiększania biustu. Nie uda się również osiągnąć rezultatów w tak szybkim czasie. Niemniej jednak na korzyść naturalnych metod powiększania piersi przemawia fakt, że jest to kuracja całkowicie bezbolesna. Nie wiąże się z żadnym okresem rekonwalescencji, co sprawia że nie trzeba odrywać się od codziennych zajęć. Ponadto, nawet kilkumiesięczna kuracja powiększania piersi za pomocą kremów nie kosztuje tyle, ile zabieg wszczepienia implantów. Naturalne metody powiększania piersi są więc dostępne dla wszystkich kobiet, bez względu na zawartość portfela. To zaś sprawia, że to właśnie bezinwazyjne metody na większy biust są znacznie chętniej wybierane. Oznacza to zatem, że na tle inwazyjnych sposobów, tabletki, kremy i ćwiczenia wypadają całkiem nieźle.