Mój sposób na jędrny biust

Mój sposób na jędrny biust

Czy można powiększyć biust za pomocą ćwiczeń fizycznych? – takie pytanie zadawałam sobie, ubolewając nad tym, że natura nie obdarzyła mnie pokaźnym biustem. A że odpowiedzi nie mogłam znaleźć, postanowiłam sama dojść do tego. Wybrałam kilka ćwiczeń i zaczęłam eksperyment. Okazało się, że mój biust, choć nie powiększył się, stał się bardziej jędrny i pełniejszy.

Dlaczego biust staje się wiotki?

Z wiekiem struktura piersi zmienia się. W młodym wieku w piersiach znajduje się znacznie więcej tkanki gruczołowej niż tkanki tłuszczowej. Dzięki temu piersi są jędrne i pełne kształtu. Gdy z wiekiem tkanki tłuszczowej przybywa, wówczas biust traci swoją wcześniejszą sprężystość. Ale to nie tylko wina natury. Okazuje się bowiem, że i my mamy wpływ na pogorszenie wyglądu piersi. Garbimy się, nosimy nieodpowiednio dobrane staniki, które spłaszczają biust, gwałtownie tyjemy i chudniemy, a na dodatek śpimy na brzuchu. Jak więc piersi po takiej „dawce wrażeń” mają dobrze wyglądać?

Jeżeli chcemy przywrócić biust do dawnej świetności należy przede wszystkim zmienić swoje dotychczasowe, negatywnie wpływające na piersi nawyki. W ich miejscu powinny pojawić się te, które piersiom sprzyjają. Trzeba jednak mieć świadomość, że do podtrzymania tych efektów, konieczne jest wzmocnienie mięśni piersiowych.

Ćwiczenia na jędrny biust

By wzmocnić wszystkie mięśnie – zarówno piersiowe, jak i grzbietu, warto pływać. Zbliża się jesień, więc na kąpiele w basenie na świeżym powietrzu raczej nie ma mowy. Ale od czego są kryte pływalnie? Dobrym ćwiczeniem na wzmocnienie piersi jest wiosłowanie (w „prawdziwej” łódce, czy na przyrządzie z klubu fitness).

Zanim jednak przystąpisz do podanych przeze mnie ćwiczeń zapamiętaj. Większość ćwiczeń należy wykonywać z obciążeniem. Jeżeli więc twoje obciążenie będzie niewielkie, wówczas osiągnięcie oczekiwanych rezultatów będzie wydłużone albo nie osiągniesz ich wcale. Do ćwiczeń będziesz potrzebować hantli ważących od 1,5 do 2,5 kilogramów. Jeżeli takowych nie posiadasz, w zupełności wystarczą dwie półtoralitrowe butelki z wodą.

Pamiętaj również, że przerwa między wykonywaniem serii nie powinna być długa. Powinna trwać do momentu, w którym oddech zostanie wyrównany – jednak nie dłużej niż minutę.

Wszystkie ćwiczenia należy wykonywać powoli i dokładnie.

A więc do dzieła!

Damskie pompki

Damskie pompki to popularne ćwiczenie, które wzmacnia mięśnie piersiowe. By wykonać to ćwiczenie należy klęknąć tak, by kolana złączyły się. Następnie należy pochylić się do przodu i dłonie rozstawić na wysokości piersi (na szerokość bioder). Następnie powoli zginaj ręce w łokciach, jednocześnie opuszczając wyprostowany tułów. Nie kładź go jednak na podłodze. Następnie powoli podnoś go w górę, wracając do pozycji wyjściowej. Na początek wystarczy, gdy wykonasz piętnaście powtórzeń w trzech seriach. Potem ilość powtórzeń zwiększaj i wykonuj je w czterech seriach.

By w lepszy sposób zaangażować mięśnie, dobrze będzie gdy w każdej serii będziesz w inny sposób układała dłonie. Raz niech one znajdą się bliżej siebie, innym razem dalej, itd.

Rozpiętki

Rozpiętki to bardzo popularne ćwiczenie, które – podobnie jak damskie pompki – działa na mięśnie piersiowe. Pozycją wyjściową tego ćwiczenia będzie leżenie na plecach. W rękach należy trzymać butelki. Ręce należy wyprostować, a następnie złączyć nad sobą tak, by znalazły się na wysokości klatki piersiowej. Następnie należy odwodzić ramiona na boki, uginając łokcie. Ruch powinien odbywać się wyłącznie w obrębie stawów barkowych. Na początek wystarczą dwie serie po piętnaście powtórzeń. Z czasem zwiększaj liczbę powtórzeń orasz serii (do czterech).

Rozpiętki powinny być ćwiczone z takim obciążeniem, by pod koniec serii odczuć wysiłek.

Wznosy bokiem

Wznosy bokiem to ćwiczenia, które działają na mięśnie ramienne. I choć może się wam wydawać, że są one zbędne, w rzeczywistości są istotne.

By wykonać wznosy bokiem należy usiąść na krześle. Następnie należy umieścić butelki w dłoni, a ramiona unosić bokiem w górę. Ramiona nie powinny przekraczać linii barków. W takiej pozycji należy wytrzymać kilka sekund. Następnie należy stopniowo opuszczać ramiona, jednak mięśnie nie powinny zostać całkowicie rozluźnione. Na początek możesz wykonać piętnaście powtórzeń po  dwie serie. Z czasem zwiększać liczbę powtórzeń i serii (do czterech) oraz czas utrzymywania rąk na wysokości barków.

Odwodzenie ramion w opadzie

Odwodzenie ramion w opadzie to ćwiczenia, które wzmocnią mięśnie pleców. I one są potrzebne, bowiem mięsnie te umożliwiają utrzymać ciało w pionie.

By wykonać to ćwiczenie, należy stanąć w lekkim rozkroku. Nogi powinny być lekko ugięte w kolanach. W dłoniach musimy trzymać butelki z wodą. Następnie należy oprzeć głowę o oparcie krzesła. Plecy powinny być wyprostowane, a pośladki wypięte. Następnie należy ugiąć ramiona w łokciach  i odwieść w tył, ściągając jednocześnie łopatki. W takiej pozycji należy wytrzymać sekundę, a następnie opuścić. Należy wykonywać piętnaście powtórzeń w dwóch seriach. Z czasem ilość powtórzeń i serii należy zwiększyć, podobnie jak czas trzymania ramion w górze.

Co zyskujemy?

Wykonując systematycznie takie ćwiczenia nasz biust nie tylko stanie się pełnym naszym atrybutem, ale i ozdobą. I choć za pomocą ćwiczeń nie zmienimy jego wielkości (bowiem rozmiar biustu to przede wszystkim uwarunkowania genetyczne), będziemy mogły poprawić ich wygląd. Dzięki temu nasz biust będzie zachwycał bez względu na to czy jest mały, czy duży.

Related PostDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *