Masaż i jego dobroczynny wpływ na piersi

Masaż i jego dobroczynny wpływ na piersi

Masaż jest dobry na wszystko. Przede wszystkim dlatego, że wspomaga krążenie, a co za tym idzie – sprawne dostarczanie dobroczynnych substancji do każdego zakątka organizmu. Pozytywne działanie masażu warto wykorzystać również w przypadku małych piersi. Systematyczne masowanie biustu sprzyja bowiem jego ujędrnianiu, a co za tym idzie – poprawie sprężystości i nadaniu pełności, dzięki czemu biust wydaje się większy optycznie.

Zanim przystąpimy do masowania piersi

Na masaż piersi należy poświęcić nieco czasu. Dlatego też, jeżeli chcemy by przyniósł zadowalające rezultaty, należy znaleźć chwilę na to, by móc się zrelaksować. Warto również mieć świadomość, że najlepszą porą na wykonanie masażu jest ranek albo wieczór – po kąpieli.

By masaż był jeszcze bardziej przyjemny, warto wzbogacić go o właściwości olejków roślinnych. Warto pamiętać, że nie jest wskazane stosowanie olejków zapachowy albo takich, które zawierają dodatki minerałów. Warto zrezygnować również z kremów do pielęgnacji biustu, których składnikami są substancje czynne.

Masaż z powodzeniem można wykonać leżąc na podłodze albo nawet podczas brania prysznicu czy zażywania kąpieli. Trzeba jednak pamiętać, by woda nie była zbyt gorąca.

Jak prawidłowo masować piersi?

Przystępując do masażu, trzeba mieć świadomość, by wykonywać go bardzo powoli i delikatnie. Pośpiech w tym przypadku nie jest naszym sprzymierzeńcem. Trzeba pamiętać, że biust jest bardzo delikatną częścią kobiecego ciała.

Zanim przystąpimy do właściwego masażu piersi, należy wykonać delikatny masaż barków, ramion oraz miejsc otaczających biust. By sprawdzić, czy wszystkie mięśnie są już rozluźnione, warto głaskać okolice mostka. W ten sposób dostaniemy odpowiedź, czy już czas rozpocząć masaż piersi.

By masaż przebiegał sprawnie, warto biust porównać do tarczy zegarowej. Masaż powinien rozpocząć się w kierunku godziny 3:00/15:00. Następnie powoli należy przesuwać się w stronę godziny 6:00/18:00, 9:00/21:00, a na końcu 12:00/24:00.

Masaż piersi w początkowej fazie można porównać do masażu powiek. Powinien być bardzo subtelny, by dotyk nie powodował dyskomfortu. Dość często bywa tak, że dopiero po wykonaniu kilku masaży kobieta masaż przeprowadza w sposób prawidłowy.

Następnym krokiem w masażu piersi jest wykonanie czynności, która będzie przypominała drenaż (rodzaj masażu), co ułatwi odpływ substancji toksycznych i odprowadzenie płynów. Po tej części należy przystąpić do masowania drugiej piersi.

Kolejna czynność związana z masażem to ruch, który kobietom kojarzy się z mieszaniem. Należy powoli i delikatnie podnosić i jednocześnie subtelnie naciskać pierś. W tym celu należy wykorzystać dwie dłonie i objąć pierś (tak by palce wskazujące zetknęły się ze sobą, i były skierowane w dół). Kolejnym krokiem jest wykonanie masażu obejmującego mostek oraz łuk obojczyka i barki. Ruch to wyłącznie głaskanie oraz delikatne rozcieranie.

Kolejnym elementem masażu jest „skręcanie piersi”. Należy delikatnie ucisnąć pierś, wykonując ruch związany ze skręceniem piersi. Ruch powinien być wykonywany zgodnie ze wskazówkami zegar – raz, a drugi raz – w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara. Ten element masażu jest doskonałym sposobem na przeciwdziałanie siłe grawitacji, która zmusza piersi do opadania.

Ostatnim elementem masażu jest wykonywanie delikatnych ucisków. Tę czynność należy wykonać odwiedzionymi palcami oraz kciukami tak, by utworzony został kształt litery V. Pierś należy delikatnie uciskać, by w ten sposób pobudzić odprowadzanie płynów oraz pozbywanie się toksyn.

Jak wspomóc efekty masażu?

Masaż jest bardzo ważny. Jednak, by efekty były jeszcze bardziej zauważalne, warto zrobić krok więcej aniżeli zdać się na łaskę masowania.

Dobre efekty przynosi naprzemienny prysznic raz chłodnym a raz ciepłym strumieniem powietrza. W ten sposób hartujemy piersi, sprawiamy że stają się bardziej elastyczne. By natrysk przyniósł efekt, należy pamiętać, by sitko prysznica było oddalone. W ten sposób natrysk będzie silniejszy. Należy pamiętać także o tym, by ruch masażu był okrągły. Ważne jest również omijanie brodawek.

Chcąc wspomóc masaż, warto pamiętać o tym, żeby dwa razy w tygodniu znaleźć czas na wykonanie ciepłego okładu przygotowanego z oliwy z oliwek z dodatkiem kilku kropli witaminy A i witaminy E. Tak przygotowaną miksturę należy wykorzystać do delikatnego masażu. Trzeba zadbać o to, by skóra podczas tego masażu nie była zbyt rozciągana.

Dobre rezultaty przynosi także okład przygotowany z ciepłej wody, soli oraz kilku kropli soku z cytryny. W tak przygotowanym roztworze należy zamoczyć ręczniki, a następnie przykładać je do biustu.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *