Jak zmniejszyć piersi?

Jak zmniejszyć piersi?

Wydawać by się mogło, że największą bolączką kobiet są zbyt małe piersi. Jednakże jest wiele pań, które poszukują sposobów, umożliwiających … pomniejszenie biustu. Okazuje się, że taka opcja jest możliwa, jednak nie jest spotykana tak często, jak w przypadku sposobów powiększających biust. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że w przypadku pomniejszania piersi zwykle musimy sięgnąć po bardziej radykalne kroki. I ty zamierzasz pomniejszyć piersi? Sprawdź, jakie są twoje możliwości.

Dlaczego kobiety pomniejszają piersi?

Podczas, gdy wiele kobiet dałoby się „zabić” za większe piersi, są panie, które postanawiają pozbyć się swojego biustu, tzn. jego znacznej części. Warto bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że nie jest to z reguły fanaberia, lecz decyzja podyktowana estetyką i zdrowie. Zbyt obfity biust nie tylko powoduje dyskomfort estetyczny, ale może negatywnie wpływać na zdrowie. Trzeba mieć świadomość tego, że duże piersi stanowią znaczne obciążenie kręgosłupa, co powoduje ból. Bardzo często dochodzi też do rozprzestrzenienia się tego bólu wzdłuż ramion i rąk.

Właściwie są to najważniejsze metody, które sprawiają, że kobieta wreszcie może poczuć znaczne odciążenie spowodowane znacznie mniejszym biustem.

Możliwości zmniejszania piersi

Okazuje się, że możliwości pomniejszania biustu wcale nie ma wiele. W przypadku powiększania piersi mamy do dyspozycji tabletki i kremy, masaże, implanty, wstrzykiwanie kwasu hialuronowego. Tymczasem w przypadku pomniejszania piersi możemy uciec się do dwóch metod, z czego jedna nie zawsze jest brana pod uwagę.

Odchudzaniem zmniejszysz biust

Z logicznego punktu widzenia – gdy przybieramy na wadze, rosną nam piersi. Jeśli więc chcemy nieco zmniejszyć ich wielkość, warto pomyśleć o odchudzaniu. Wiadomo bowiem, że kobiecy biust składa się przede wszystkim z tkanki tłuszczowej. Jeśli więc będziemy systematycznie doprowadzać do deficytu energetycznego, a organizm będzie czerpał z zapasów zgromadzonego tłuszczyku, także i piersi się zmniejszą.

Taka metoda nie jest jednak polecana, szczególnie że na efekty trzeba zwykle dość długo czekać.

Chirurgiczne pomniejszanie piersi

Duże efektywniejszym, bo przynoszącym szybkie rezultaty jest operacyjne pomniejszanie biustu. Jest to jednocześnie bardzo inwazyjny zabieg, dlatego musi być przeprowadzone przez doświadczonego chirurga. Operacja chirurgicznego pomniejszania piersi przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym (narkoza). Czas jej trwania waha się w granicach 2-3 godzin.

Kobiety, które chcą poddać się takiej operacji, muszą wykonać serię najważniejszych badań. Obowiązkiem jest przedstawienie wyników: grupy krwi, morfologii z rozmazem, OB., badań na elektrolity, badań moczu. Koniecznością jest także glikemia na czczo, antygen HBS, HIV, HCV. Trzeba również wykonać EKG z opisem, USG piersi oraz RTG klatki piersiowej.

W operacji pomniejszania piersi chodzi o to, by usunąć określoną wcześniej częśc gruczołu piersiowego. Podczas operacji usuwana jest również część skóry. W ten sposób istnieje możliwość podniesienia brodawki do góry, dzięki czemu piersi odzyskują naturalny i młody wygląd.

Po operacyjnym pomniejszeniu piersi pozostają blizny (zwykle w kształcie odwróconej litery T). Zwykle w ciągu krótkiego czasu stają się one zupełnie niewidoczne. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że niekiedy może dojść do przerostu blizn. Wówczas koniecznością będzie poddanie się kolejnemu zabiegowi chirurgicznemu, którego celem będzie ich skorygowanie.

W pierwszych godzinach po zabiegu i ustaniu znieczulenia, pacjentka zwykle odczuwa dość silny ból. Ten zaś zwykle jest łagodzony odpowiednimi środkami przeciwbólowymi. W ciągu kilku kolejnych dni dochodzi do usunięcia opatrunku. Zostaje on zastąpiony specjalnym biustonoszem, który trzeba koniecznie nosić.

Trzeba mieć świadomość tego, że rany po operacyjnym usunięciu goją się dość powoli. Dlatego też zaleca się zastosowanie odpowiednich środków i zabiegów, które przyczyniłyby się do ich przyspieszenia.

Po operacji pomniejszenia biustu każda kobieta powinna liczyć się z możliwością wystąpienia silnych obrzęków piersi. Jest to całkowicie naturalny proces, który stopniowo zanika.

Operacja pomniejszania piersi wiąże się z koniecznością dość długiego okresu rekonwalescencji. Minimum tydzień pacjentka musi pozostać w domu, jeśli jednak jej praca ma charakter fizyczny, wówczas okres ten zwykle się wydłuża.

Decydując się na operacyjne pomniejszenie biustu, należy mieć świadomość tego, że mogą pojawić się pewne komplikacje. Przede wszystkim – jak w przypadku każdej operacji – mogą wystąpić krwotoki oraz zapalenia. Ponadto trzeba liczyć się z możliwością pojawienia się zaniku czucia brodawek czy asymetrii piersi. Trzeba jednak mieć świadomość, że tego rodzaju komplikacje i działania niepożądane pojawiają się bardzo rzadko.

Jak widać, sposoby na pomniejszenie piersi istnieją. Wybór nie jest zbyt duży. Jeśli kobiety chcą znacznie zmniejszyć rozmiar biustu, powinny zdecydować się na operację, ale tylko wtedy, gdy wykonywana jest pod okiem doświadczonego chirurga. Warto także wiedzieć, że w uzasadnionych przypadkach taka operacja jest refinansowana przez NFZ.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *