Jak poprawić wygląd piersi?

Jak poprawić wygląd piersi?

Mówiąc o poprawie wyglądu piersi, większość kobiet ma na myśli z reguły inwazyjne operacje chirurgiczne. Owszem, są one pomocne, aczkolwiek nie zawsze bywają konieczne. Zanim więc zdecydujemy się na dość drastyczny krok, warto mieć na uwadze bardziej naturalne i całkowicie nieinwazyjne metody. W jaki sposób można poprawić wygląd piersi, nie wydając majątku i nie oddając się w ręce chirurga plastycznego? Poniżej prezentujemy kilka możliwość. Zalecamy, by stosować wszystkie jednocześnie, bowiem wtedy można osiągnąć najlepsze efekty.

Dlaczego warto troszczyć się o piersi?

Biust kobiety dojrzałej nie jest już taki jędrny, jak piersi nastolatki. Jest to związane z tym, że wraz z wiekiem skóra traci swoją dawną elastyczność. Jest to związane z wieloma czynnikami. Najczęściej spowodowane jest to noszeniem nieodpowiedniego biustonosza, spaniem na brzuchu oraz ubytkiem niektórych substancji w organizmie, które odpowiadają za odpowiednie nawilżenie skóry (a to zapewnia jej jędrność).

A o piersi warto się troszczyć z co najmniej kilku powodów. Przede wszystkim chodzi o estetykę. Ładny biust może być powodem do dumy tym bardziej, że to właśnie piersi uznawane są za atrybut kobiecości. Warto więc wykorzystać ten atut, szczególnie wtedy, gdy nasze nogi czy brzuch pozostawiają wiele do życzenia.

Co możesz zrobić dla piersi?

Tak naprawdę wszystko, co tylko prowadzi do poprawy kondycji skóry piersi. Okazuje się, że działania na tym polu wcale nie są szczególnie zajmujące i wyczerpujące. Tym bardziej jeśli ich wykonywanie wejdzie nam w nawyk. Od czego zatem zacząć?

Niezawodne ćwiczenia na biust

Jeśli chcesz mieć zadbane piersi, którym nie zabraknie jędrności oraz sprężystości, zadbaj o odpowiednie ćwiczenia. Dzięki nim wzmocnisz oraz wytrenujesz mięśnie piersiowe, które odpowiadają za podtrzymywanie biustu. W ten sposób przyczynisz się nawet do powiększenia piersioptycznie– i to w sposób całkowicie naturalny.

Jak ćwiczyć? Możliwości jest tutaj wiele. Dobrze, jeśli będziesz sobie ćwiczenia urozmaicać, by szybko taka aktywność się nie znudziła.

Po pierwsze postaw na tzw. damskie pompki, które – w odróżnieniu od klasycznych pompek – wykonywane są z pozycji klęku podpartego. Pozycją wyjściową jest właśnie klęk podparty na podłodze – ustawiając dłonie palcami do siebie. Ręce powinny znajdować się na szerokości barków. Następnie, powoli zginając ręce w łokciach (a nie pochylając tułów do przodu), obniżamy klatkę piersiową do podłoża. By ćwiczenie przyniosło oczekiwane efekty, należy wykonywać się w kilku seriach. Na początek jedna seria powinna składać się z 10 powtórzeń.

Po drugie – warto pokusić się o pływanie. Ćwiczenia w wodzie są doskonałe, jeśli chodzi o wzmacnianie mięśni, nie tylko tych podtrzymujących biust. Jeśli nie umiesz pływać, wcale nie musisz rezygnować z basenu. Wystarczy, że zapiszesz się na aquaaerobik.

Jeszcze jednym ćwiczeniem, które warto wykonywać jest ćwiczenie z pozycji jogina. Brzmi trochę tajemniczo, ale nie jest skomplikowane. Należy usiąść w siadzie skrzyżnym (czyli „po turecku”) , ustawiając dłonie, by stykały się ze sobą na całej powierzchni  (a więc złożone jak do modlitwy) – na wysokości klatki piersiowej. Następnie należy napierać dłonią na dłoń z całej siły przez kilka sekund. Potem jest czas na kilkusekundowe rozluźnienie mięśni po to, by za chwilę znów powrócić do wykonywania ćwiczenia. Warto na początek wykonać kilkanaście powtórzeń, by z czasem zwiększać ich ilość.

Kosmetyki pielęgnacyjne

Chcąc sprawić, by piersi były jędrne jak najdłużej, warto zacząć je w odpowiedni sposób pielęgnować, stosując sprawdzone kosmetyki do biustu. W drogeriach pojawia się coraz więcej specyfików, które przeznaczone są wyłącznie do pielęgnacji piersi. Zawierają one wiele cennych składników, wpływających korzystnie na biust. Niektóre preparaty służą również do powiększania piersi. Jeśli przy okazji ujędrniania biustu chcemy go powiększyć, wówczas warto zastosować preparaty występujące w zestawach – tabletki + krem.

Trzeba pamiętać, by stosować je regularnie, najlepiej każdego dnia. Tylko wtedy można ujrzeć zadowalające rezultaty.

Domowe zabiegi na biust

Jędrność i elastyczność pomogą zachować piersiom odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne. Wcale jednak nie trzeba fatygować się do salonu kosmetycznego czy salonu odnowy biologicznej. Większość skutecznych kuracji można wykonać w domowym zaciszu.

Dobre efekty przynoszą naprzemienne prysznice – raz ciepłą, raz chłodną wodą. W ten sposób pobudzamy krążenie, a wraz z krwią dostarczane są cenne składniki odżywcze.

Warto pokusić się o różnego rodzaju maseczki i okłady. Przepisów jest mnóstwo, a przynoszą one zaskakujące efekty. Dobrze jest pomyśleć o dobroczynnym działaniu oliwy z oliwek. Wystarczy podgrzać jej niewielką ilość (trzeba uważać, żeby nie doprowadzić do wrzenia), a następnie zmoczoną gazę należy nałożyć na piersi i dekolt. Po upływie 30 minut wystarczy „wskoczyć” pod prysznic, by usunąć resztki oliwy i gotowe. Skóra będzie dużo bardziej jędrna, jeśli systematycznie będziemy powtarzać taką kurację. Wystarczy tylko raz w tygodniu.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *