Inwazyjne powiększanie piersi i zabiegi na biust – czy warto cierpieć dla urody?

Inwazyjne powiększanie piersi i zabiegi na biust – czy warto cierpieć dla urody?

Biust jest tą częścią kobiecego ciała, które stanowi wyznacznik kobiecości. Już od dawna panie starały się podkreślać swoje walory za pomocą odpowiedniego stroju. Nosiły gorsety, które uwydatniały piersi, dodając w ten sposób atrakcyjności swojej osobie. Ale noszenie gorsetów nie było komfortowe. Kobiet bardzo mocno ściskały swoją talię, by jeszcze bardziej uwydatnić biust. To z kolei sprawiało, że oddychało się bardzo ciężko. Jednak czego się nie robi dla urody? Podobnie jest dzisiaj. Panie sięgają po wszystkie możliwe sposoby powiększania biustu. Ale czy gra jest warta świeczki – jak mówi znane powiedzenie?

Moda na duży biust

To jak obfite piersi nie ma znaczenia w przypadku karmienia pociechy. Dlatego też zamiłowanie do większego biustu to przede wszystkim kwestia mody. Nic dziwnego, że panie z małymi piersiami wpadają w kompleksy, widząc w mediach biuściaste celebrytki. Większość z nich nie została obdarowana przez naturę dużymi i pełnymi piersiami. Te panie same musiały sobie taki prezent zafundować. A była to interwencja chirurga plastycznego. Wiele „zwykłych” kobiet nie zdaje sobie sprawy z tego, a i panów kusi coś, co jest duże. To właśnie stąd biorą się wszystkie kompleksy.

Naturalne piersi kontra sztuczny biust

Gdyby zapytać mężczyzn o to, jaki biust wolą: naturalny czy sztuczny, większość zgodnym chórem odpowiedziałaby że naturalny. Niemniej są panowie, dla których liczy się wyłącznie wielkość, bez względu na to, jakimi sposobami rozmiar piersi został osiągnięty. Podobnie jest z kobietami. Większość uważa, że nawet mały, ale naturalny biust jest „lepszy”. Dlaczego więc ciągle panuje moda na powiększanie piersi?

Warto pamiętać, że inwazyjne powiększanie biustu polega na wszczepianiu implantów. Jest to dość poważny zabieg, który może wiązać się z kilkoma komplikacjami (najczęściej dochodzi do obkurczenia torebki łącznotkankowej). Warto również wiedzieć, że powiększanie biustu za pomocą implantów to także pozostawienie po sobie śladów w postaci blizn. Co więcej – po zabiegu kobieta musi przejść kilkutygodniowy okres rekonwalescencji. Jednak blizny i ból nie odstrasza. Jest to cena, którą należy zapłacić za pełny i jędrny biust.

Naturalne piersi nie zawsze są tak duże jakby chciały tego kobiety. Co więcej – nie zawsze są pełne i jędrne. Ale od czego są ćwiczenia? Przecież piersi to także mięśnie, które można wzmocnić, a to wpłynie korzystnie na wygląd biustu. Wystarczy kilkanaście minut ćwiczeń: ściskania piłeczki w rękach uniesionych do wysokości ramion (raz gdy palce skierowane są w przód, a raz gdy palce skierowane są ku górze), podnoszenie hantli. Dobrze na biust działa także pływanie. Warto wiedzieć, że mięśnie piersi dodatkowo wzmacniają się podczas wykonywania codziennych czynności takich jak zmywanie, prasowanie czy odkurzanie.

Naturalne piersi można podkreślić wykonując również masaże. Masowanie ma zbawienny wpływ, bowiem nie tylko przyczynia się do ujędrnienia i nadania skórze sprężystości, ale również pobudza krążenie. To oznacza, że wszystkie dobroczynne składniki docierają do biustu, co sprawia że skóra piersi znacznie poprawia swój wygląd.

Niektóre kobiety starają się także poprawić wygląd swoich piersi, zażywając specjalne tabletki na większy biust. Jest to jakieś rozwiązanie, bowiem jest całkowicie bezinwazyjne i bezpieczne (pod warunkiem, że tabletki pochodzą ze sprawdzonych źródeł).

Podsumowanie

Czy warto cierpieć dla urody, by mieć większy biust, chociażby o jeden rozmiar? Większość kobiet, mimo poważnych kompleksów nie decyduje się na tak radykalne rozwiązania. Na operację decydują się przeważnie kobiety, które są zdania że większy biust będzie w stanie zmienić podejście innych ludzi do jej osoby. Tymczasem bardzo często zdarza się tak, że powiększone piersi wcale nie oznaczają poprawy relacji.

Dlatego też, zanim zdecydujemy się na tak ważny krok, jakim bez wątpienia jest wszczepienie implantów, warto kilka razy zastanowić się, czy zabieg ten faktycznie jest konieczny, a jeśli tak to dlaczego?Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *