Implanty – wymiana i usuwanie

Kobiety, które chcą mieć większy biust i nie chcą długo czekać, zwykle decydują się na chirurgiczne powiększanie piersi. Jest to bowiem jeden z najlepszych sposobów niemalże na trwałe powiększanie biustu. Niekiedy jednak koniecznością okazuje się wymiana, a nawet usunięcie implantów. Wiele kobiet nie orientuje się w jakich sytuacjach jest to jedynym rozwiązaniem. Warto więc rozwiać  wszelkie wątpliwości i przekonać te prawie zdecydowanie panie, że wymiana  i usuwanie implantów nie jest koniecznością.

Kiedy konieczna jest wymiana implantów

Wymiana implantów – zarówno silikonowych, jak i wypełnianych solą fizjologiczną jest koniecznością w przypadku pojawienia się komplikacji bądź infekcji. Może mieć też charakter dobrowolny, gdy pacjentka sama chce wymienić implanty na mniejsze lub większe. Trzeba jednak wiedzieć, że wymiana implantów jest koniecznością, gdy implant „zestarzeje się”.

Komplikacje zdarzają się jednak dość rzadko. Wymiana implantów stanowi więc przede wszystkim dobrowolną decyzję pacjentki. Zwykle zabieg ponawia się, gdy kobieta chce wymienić kształt implantów bądź ich strukturę. Warto jednak wiedzieć o kilku kwestiach dotyczących wymiany, bowiem nie wszystkie „widzi mi się” pacjentki da się spełnić.

Przede wszystkim problem może być z wymianą implantów na mniejsze. Po wyjęciu dużych implantów i zastąpieniu ich mniejszymi, zwykle skóra piersi staje się obwisła, co nie wygląda zbyt estetycznie. Dlatego też koniecznością może okazać się zabieg mastopeksji.

Kłopoty mogą pojawić się także w przypadku wymiany implantów okrągłych na anatomiczne. Dzieje się tak, ponieważ w przypadku protez anatomicznych, ich kieszeń musi znacznie lepiej i ściślej przylegać ciała. W ten sposób bowiem możliwe jest wyeliminowanie ryzyka przemieszczania się implantu.

Pacjentki, bez żadnych ograniczeń mogą natomiast wymieniać implanty silikonowe na solne oraz solne na silikonowe. Nie istnieją żadne przeciwwskazania oraz trudności w przypadku wymiany protez o powierzchni gładkiej na protezy „chropowate”.

Wymiana implantów silikonowych, podobnie jak pierwszy zabieg, wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Kobieta, która poddaje się ponownemu zabiegowi musi przejść kolejne badania, które ocenią stan zdrowia i wydadzą pozwolenie na przeprowadzenie operacji.

Kobiety poddające się operacji związanej z wymianą implantów muszą liczyć się z tym, że zabieg może być bardziej krwawy. Dzieje się tak, gdyż wymiana implantu wiąże się z przygotowaniem miejsca na nową protezę. By ograniczyć więc pojawienie się obrzęków i zasinień, pacjentce zakłada się cewniki i dreny służące odprowadzaniu krwi i płynu surowiczego.

Zabieg wymiany implantów wiąże się z wykonaniem odpowiedniego nacięcia, które będzie umożliwiało usunięcie protezy. Zwykle jest to nacięcie w spodniej części piersi  w miejscu połączenia jej z tułowiem. Po wyjęciu implantu, zaraz umieszczany jest nowy. Nacięcie jest zszywane, a na szew zakłada się opatrunki.

Wymiana implantów jest tak samo bezpieczna jest pierwsza operacja powiększania piersi. Co więcej – wielu specjalistów jest zdania, że to właśnie wymiana implantów jest znacznie lepiej znoszona, aniżeli pierwszy zabieg.

Kiedy zachodzi potrzeba usunięcia protez

Usunięcie protez, podobnie jak wymiana, to przede wszystkim samodzielna decyzja pań. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i przebiega praktycznie tak samo jak wymiana. Różnica polega jednak na tym, że po usunięciu protezy, nowy implant nie jest umieszczany pod skórą. Po zabiegu chirurg zszywa nacięcie i zakłada opatrunki.

Po zabiegu piersi nie są jędrne i mogą nie wyglądać estetycznie. Skóra rozciągnięta pod implanty potrzebuje bowiem nieco czasu, by móc powrócić do pierwotnego stanu. Niektóre panie, chcąc pozbyć się nadmiaru skóry, decydują się na zabieg mastopeksji – lifitngu piersi.

Kto za to płaci?

Implanty silikonowe oraz solne renomowanych producentów objęte są dożywotnią gwarancją. Ich wymiana jest więc darmowa. Trzeba jednak liczyć się z tym, że owa gwarancja obejmuje wyłącznie przypadki, gdy protezy ulegają samoistnym uszkodzeniom. W pozostałych przypadkach za zabieg i nowe implanty musi zapłacić pacjentka.

Wiadomością pocieszającą jest fakt, że operacja wymiany implantu jest tańsza aniżeli pierwszy zabieg, pod warunkiem wykonywania jej w tej samej klinice medycyny estetycznej.

Koszt wymiany implantów oscyluje wokół 12-15 tysięcy złotych. Kwota ta obejmuje nie tylko protezy, ale także koszt zabiegu, znieczulenia, pobytu w klinice oraz wizyt kontrolnych.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *