Cztery hormony odpowiedzialne za wzrost piersi

Nie każda pani pewnie pamięta, że za wzrost piersi odpowiadają aż cztery hormony. A to oznacza, że na wielkość biustu mają wpływ nie tylko estrogeny, ale także inne. W dzisiejszym wpisie zajmiemy się właśnie tymi hormonami, których działanie jest wykorzystywane do powiększania piersi.

Terapia hormonalna na większy biust

Okazuje się, że z terapii hormonalnej na powiększanie biustu korzystają osoby transseksualne. Większość z nich decyduje się na leczenie chirurgiczne. Bez trudu można powiększyć lub zmniejszyć biust, amputować członka lub dokonać wszczepienia sztucznego penisa. Jednak mimo takich metod, dość często korzystają z kuracji hormonalnych, by powiększyć piersi. Okazuje się, że takie sposoby są całkowicie  skuteczne…

Hormony, które kierują wzrostem piersi

Transseksualiści, by pobudzić wzrost piersi podejmują odpowiednie leczenie przeprowadzane pod okiem specjalisty. Efekt powiększającego się biustu otrzymują, zażywając estrogeny, prolaktynę, hormon wzrostu i progesteron – oczywiście w odpowiednio dobranych dawkach.

Estrogeny – pierwszy etap

W pierwszym etapie kuracji hormonalnej osobom pragnącym mieć większy biust podawane są estrogeny. Są to żeńskie hormony płciowe, które odpowiadają ze szereg ważnych funkcji w kobiecym organizmie. Ich zasadnicze działanie skierowane jest na rozród. Są odpowiedzialne za wszystkie procesy zachodzące w okresie dojrzewania u dziewcząt. Odpowiadają także za powstawanie owłosienia łonowego oraz pobudzają rozwój gruczołów sutkowych. Estrogenom przypisuje się również działanie przeciwmiażdżycowe. Uważa się bowiem, że mają korzystny wpływ na gospodarkę lipidową, zmniejszając poziom „złego cholesterolu”.

Podawanie estrogenów w odpowiednio dobranych dawkach może przyczynić się nie tylko do zwiększenia rozmiaru biustu, ale także pozwala na wyeksponowanie elementów, które są charakterystyczne dla kobiecej sylwetki.

Prolaktyna w fazie drugiej

W fazie drugiej podawana jest prolaktyna, czyli hormon produkowany przez przysadkę mózgową. Hormon ten u pań przyczynia się do stymulowania laktacji w okresie poporodowym. Gdy dojdzie do wzmożonej produkcji tego hormonu, tak zwanej hiperprolaktynemii może dojść do okresowej bezpłodności (można więc powiedzieć, że to naturalna metoda antykoncepcji).

Podobnie jak estrogeny, prolaktyna odpowiada za wzrost piersi, jednak tylko podczas ciąży, przygotowując je do okresu karmienia.

Progesteron jako trzeci

Kolejnym hormonem, który przyczynia się do wzrostu piersi jest progesteron. Jest to żeński hormon płciowy wytwarzany między innymi przez jajniki, korę nadnerczy, łożysko, ciałko żółte.

Zadaniem progesteronu jest przede wszystkim przygotowanie organizmu kobiecego do zapłodnienia. W połączeniu z estrogenami przygotowuje gruczołu sutkowe do okresu karmienia.

Pobudzanie hormonem wzrostu

Na wzrost piersi wpływa także podawanie niewielkich ilości hormonu wzrostu – somatotropiny. Nasz organizm produkuje jego największe ilość w pierwszych godzinach snu. Hormon ten wykorzystywany jest nie tylko w medycynie, ale także w kulturystyce do zwiększenia przyrostu masy mięśniowej.

Terapię hormonalną można wspomóc

Na forach, gdzie wypowiadają się transseksualiści pojawiają się także informacje, że terapię hormonalną można wspomóc ziołami, masażami czy kremami. Trzeba jednak pamiętać, by wszystkie te czynności i zażywanie hormonów odbywały się pod kontrolą lekarską i zgodnie z zaleceniami. Dzięki temu takie leczenie będzie dalekie od negatywnych skutków ubocznych.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *