Chirurgiczne powiększanie piersi a powstawanie rozstępów

Chirurgiczne powiększanie piersi a powstawanie rozstępów

Są kobiety, które zrobią wszystko, by ich piersi wyglądały ładnie i przyciągały wzrok. Ich determinacja jest na tyle wysoka, iż są w stanie poddać się inwazyjnemu powiększaniu piersi za pomocą implantów. Ponieważ liczy się dla nich efekt natychmiastowy, nawet nie zdają sobie sprawy, że takie „nagłe” powiększenie piersi może skutkować pojawieniem się rozstępów. Wówczas, gdy jeden problem – mały biust – zostanie zlikwidowany, pojawia się kolejny – nieestetyczne prążki, które szpecą nawet największe piersi. Co w takiej sytuacji zrobić?

Przyczyny powstawania rozstępów

Najogólniej rzecz ujmując, rozstępy pojawiają się jako efekt nadmiernego rozciągania się skóry, powyżej granic wytrzymałości. Ponieważ nie jest ona odpowiednio chroniona przez pełnowartościowe włókna białkowe, dochodzi do ich zerwania, co doprowadza do pojawienia się rozstępów, które są efektem rozstępowania się skóry.

Nie da się ukryć, że podczas operacji powiększania piersi, skóra biustu zostaje naciągnięta do granic wytrzymałości. Chodzi o to, by skóra była w stanie pokryć implant. Jeśli skóra jest słaba, wówczas dochodzi do pojawienia się rozstępów, które nie wyglądają estetycznie.

Jak zapobiec pojawieniu się rozstępów?

Każda kobieta, która przymierza się do powiększania piersi za pomocą implantów, wcale nie musi rezygnować z tego zabiegu. Wystarczy tylko odpowiednio wcześnie zacząć akcję profilaktyczną. Polega ona oczywiście na zastosowaniu odpowiednich metod, w tym kosmetyków oraz masażu.

Kosmetyki powinny zawierać w swoim składzie dobroczynne substancje przyczyniające się do pobudzenia produkcji kolagenu. W ten sposób dochodzi do wzmocnienia skóry, chroniąc ją przed nadmiernym rozciąganiem, zrywaniem włókien białkowych oraz rozstępowania się skóry. Warto też pamiętać o tym, by dobrze nawilżać oraz natłuszczać skórę. Pomocne może okazać się masło Shea (wszystkie kosmetyki zawierające je w swoim składzie).

Ze swojej strony polecam stosowanie kremu Revitol Stretch Mark. Jest to krem, który skutecznie zapobiega pojawieniu się rozstępów, dobrze nawilżając oraz natłuszczają skórę.

Zapobiec rozstępom można również poprzez regularne masowanie skóry. Warto pamiętać, że masaże przyczyniają się do pobudzenia krążenia (a więc zwiększają wchłanianie dobroczynnych substancji) oraz do poprawy elastyczności skóry. A im bardziej ujędrniona skóra, tym szanse na pojawienie się prążków są znikome.

Jak zredukować widoczność rozstępów?

A co można zrobić, jeśli któraś z kobiet „obudziła się” zbyt późno i rozstępy już się pojawiły? Wszystko zależy od tego, jaką postać mają prążki.

Jeśli na skórze piersi pojawiły się czerwone rozstępy, wówczas istnieje spora szansa na to, by całkowicie zredukować widoczność prążków. Trzeba jednak pamiętać, że każdy dzień zwlekania i odkładania walki z rozstępami na później skutkuje coraz gorszymi efektami.

Na czerwone rozstępy pomocne są kremy zawierające w swoim składzie substancje pobudzające produkcję kolagenu i elastyny – włókien białkowych zapewniających skórze wytrzymałość. Ważne jest, by w składzie takich specyfików znalazły się również substancje wspomagające proces regeneracji skóry oraz wspomagające odnowę komórkową.

I w tym przypadku polecam regularne stosowanie kremu Revitol Stretch Mark. Zawarte substancje są na tyle silne, iż będą w stanie zredukować widoczność czerwonych rozstępów.

Jeśli rozstępy się pojawiły, można pokusić się o laserowe ich usuwanie. Trzeba mieć jednak świadomość, że jest to zabieg bardzo kosztowny.

A może inny sposób powiększania piersi?

By uniknąć rozstępów na piersiach, warto jednak pomyśleć nad zmianą sposobu uzyskania większego biustu. Choć nie uda się nam powiększyć biustu w szybko i widocznie, to jednak zapobiegniemy pojawieniu się nieestetycznych prążków.

Zamiast decydować się na radykalny krok, jakim jest wszczepienie implantów, warto pomyśleć o tym, by zastosować kremy i tabletki powiększające piersi. Takie specyfiki zawierają w swoim składzie dobroczynne substancje, które pobudzają piersi do wzrostu. Co prawda efekty pojawiają się stopniowo, w miarę regularnego stosowania tabletek i kremów, ale w ten sposób unikamy pojawienia się rozstępów. Sporą popularnością cieszą się tabletki i krem. Jest to skuteczny zestaw służący do powiększania piersi. Regularne stosowanie zestawu preparatów powoduje, że piersi zwiększają swoją objętość już po miesiącu kuracji. Powiększanie piersi tym sposobem warto również wspomóc masażami. Masowanie skóry powoduje wzrost elastyczności i wpływa na ujędrnienie, w efekcie czego biust podnosi się i wygląda na zdecydowanie większy, a co najważniejsze – jest pozbawiony rozstępów.

Alternatywą jest kwas hialuronowy. Specjalnie przygotowany preparat macrolane wstrzykuje się w piersi, co powoduje powiększanie się biustu. Ponieważ maksymalna ilość wstrzykniętego preparatu jest określona (max. 120 ml na pierś), to powoduje że nie można powiększyć biustu o kilka rozmiarów. W ten sposób unikamy nadmiernego rozciągnięcia się skóry, co chroni przed rozstępami. Trzeba jednak mieć świadomość, że jeśli skóra jest podatna na powstawanie prążków, wówczas istnieje ryzyko ich pojawienia się.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *