Bezbolesne powiększanie piersi – to możliwe?

Bezbolesne powiększanie piersi – to możliwe?

Wiele kobiet marzy o tym, by mieć biust jak Pamela Anderson czy Doda, ale bez konieczności przechodzenia operacji chirurgicznej. Co prawda istnieje jeszcze możliwość wstrzyknięcia kwasu hialuronowego, ale i ten zabieg wiąże się z pewnym dyskomfortem. Ale wiele się słyszy również o bezbolesnym powiększaniu piersi. Czy w ogóle możliwa jest taka opcja? Czy wszelkie dostępne metody, które zachwalane są jako skuteczne i całkowicie nieinwazyjne to nie kolejny marketingowy chwyt? Przyjrzyjmy się im bliżej.

Na czym polega wzrost piersi?

Zanim jednak poznamy sposoby bezbolesnego powiększania biustu, warto nieco uwagi poświęcić wzroście piersi. Bowiem, gdy poznamy „mechanizm” znacznie łatwiej będzie nam ocenić skuteczność dostępnych metod bezbolesnego powiększania piersi.

Warto wiedzieć, że wzrost piersi odbywa się w okresie dojrzewania. Nie ma jednak jednego wieku, w którym ten proces rozpoczyna się. U jednych dziewcząt piersi zaczynają rosnąć w wieku dziewięciu lat, a u innych – gdy mają lat jedenaście. Jest to zatem proces, który zależny jest przede wszystkim od czynników genetycznych oraz czynników hormonalnych. Warto wiedzieć, że za wzrost piersi odpowiadają estrogeny. A to oznacza, że i wielkość biustu uzależniona jest od ilości tych hormonów w organizmie dziewczyny. Dzięki temu można dojść do kolejnego wniosku – rozmiar biustu nie zależy od wieku, w którym dziewczyna zaczyna dojrzewać. Mimo wszystko wzrost piersi u wszystkich dziewcząt trwa mniej więcej sześć lat. Rozwój piersi można natomiast podzielić na pięć etapów.

W pierwszej fazie wzrostu biustu piersi są płaskie. Jest to okres dzieciństwa. Drugi etap rozpoczyna się wtedy, gdy przewody mleczne  oraz tkanka tłuszczowa zaczynają tworzyć zaokrąglenia. Trzecia faza rozpoczyna się wówczas, gdy piersi zaczynają robić się bardziej okrągłe i bardziej widoczne – biust przybiera postać stożka. Czwarty etap objawia się tym, że brodawka zaczyna tworzyć wyraźne wybrzuszenie – zaczyna odstawać od piersi. Piąty, a zarazem ostatni etap pojawia się wtedy, gdy piersi osiągną ostateczny kształt – staną się okrągłe i pełne.

Okazuje się również, że piersi zmieniają swoją wielkość nie tylko w okresie dojrzewania. Pewnie niejednokrotnie kobiety zauważyły, że ich piersi powiększają się  w trakcie trwania cyklu miesięcznego. Jest to związane z działaniem żeńskich hormonów płciowych. Biust staje się większy szczególnie pod koniec cyklu menstruacyjnego oraz w pierwszych dniach miesiączki.

Jak powiększyć biust bezboleśnie?

Wzrost piersi, który spowodowany jest działaniem żeńskich hormonów płciowych – estrogenów został wykorzystany przez firmy kosmetyczne i farmaceutyczne. Powstało bowiem mnóstwo specyfików, których celem jest powiększenie piersi. Do dyspozycji kobiet, które nie są zadowolone z rozmiaru swojego biustu są kremy i tabletki. Ich stosowanie – oczywiście tylko regularne – przyczynia się do powiększenia piersi w sposób całkowicie bezpieczny i bezbolesny.

Sekret działania takich specyfików tkwi przede wszystkim w ich składzie. Preparaty takie zawierają bowiem szereg substancji działających tak, jak działają żeńskie hormony płciowe. Są to fitoestrogeny, czyli roślinne odpowiedniki estrogenów. Ktoś pewnie zaraz się oburzy i powie – ale są to przecież hormony, a każda próba zaburzenia równowagi hormonalnej jest niebezpieczna dla zdrowia. Ja więc szybko odpowiadam – fitoestrogeny to takie „niby-hormony”. Ich działanie nie jest tak silne, jak działanie „naturalnych” hormonów. Nie ma więc obaw.

Fitoestrogeny znajdziemy w wielu roślinach, między innymi w: kozieradce pospolitej (faungreek), Pueraria Mirifica (działa najskuteczniej), wild yam, palmie sabałowej (saw palmette), damianie.

W związku z tym, że wszystkie kremy i tabletki zawierają wyłącznie naturalne substancje pochodzenia roślinnego, trzeba liczyć się z tym, że nie u każdej kobiety wywołają taki sam efekt. Skuteczność takich specyfików uzależniona jest przede wszystkim od indywidualnych predyspozycji naszego organizmu. Można powiedzieć, że działanie takich preparatów jest podobne do działania leków homeopatycznych.

By efekty powiększania piersi za pomocą kremów i tabletek były widoczne, trzeba wykazać się sumiennością w stosowaniu i cierpliwością. Rezultaty nie pojawiają się już po pierwszym posmarowaniu czy łyknięciu pigułki. Czasami czas oczekiwania wynosi miesiąc, czasami kilka miesięcy. Nie spodziewajmy się też spektakularnych efektów. Piersi nie będą tak duże jakie można otrzymać po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego. Czasami piersi powiększają się tylko nieznacznie.

Wiele osób poleca ćwiczenia, których celem jest powiększenie biustu. Tymczasem prawda jest taka, że taki wysiłek jest w stanie jedynie optycznie powiększyć piersi. Gdy wzmocnimy mięśnie piersiowe, biust natychmiast stanie się jędrniejszy i pełniejszy, a więc tylko optycznie większy.Rozmiar miseczek biustonosza nie ulegnie zmianie.

Czas na wnioski

Jeżeli którejś kobiecie marzy się wielki biust a la Pamela Anderson czy Iwona Węgrowska, niech nie liczy na to, że takie efekt uzyska stosując naturalne metody powiększania piersi. Takie rezultaty można otrzymać jedynie za pomocą operacji chirurgicznej. Swoją drogą – nie taki diabeł straszny, jak go malują…Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *